Podzimní čtení bez hranic

V sobotu 16. 9. 2023 se konala ve spolupráci s Městskou knihovnou a mediatékou Retz další přeshraniční akce s názvem Podzim s knihou bez hranic / Leseherbst. Tato akce představovala pro zájemce z České republiky a Rakouska opět příležitost k vícejazyčné konverzaci a procvičování řečí.

Zahájili jsme ji úvodními slovy ředitelky Městské knihovny Znojmo paní Jany Sikorové, místostarostky města Znojma paní Petry Svedíkové Vávrové a starosty městské obce Retz pana Stefana Langa.

Od pana Fallheiera jsme si poslechli příběhy a zajímavé informace týkající se otevření státních hranic mezi Českou republikou a Rakouskem a následně jsme se vypravili na Svatý kámen. Po cestě jsme sbírali kamínky na výtvarnou aktivitu.

Na Svatém kameni nechyběly pauza, občerstvení a přednes příběhů o historii regionu sepsaných žáky ze základní školy v Retzu. Všichni si pak pomalovali nasbírané kamínky.

Setkání proběhlo v příjemné atmosféře, byli jsme rádi za účast zastupitelů měst a těšíme se na další přeshraniční spolupráci.

Podzimní čtení bez hranic   Podzimní čtení bez hranic   Podzimní čtení bez hranic