E-learningový kurz Knihovníci jako mediátoři v šíření základních digitálních dovedností

Jak již bylo zmíněno na poradě pro profesionální a neprofesionální knihovníky, konečně přišel na svět slíbený e-learningový kurz Knihovníci jako mediátoři v šíření základních digitálních dovedností
Cílem tohoto kurzu je přispět ke zvýšení kompetencí a digitálních schopností pracovníků knihoven v souvislosti s digitalizací a modernizací. Kurz je rozdělen do 12-ti lekcí a věnuje se teoretickým znalostem i praktickým dovednostem, včetně strategií pro podporu digitální gramotnosti. Kurz je ukončen závěrečným testem a certifikátem.

Kurz je prospěšný nejen pro nás knihovníky, ale i pro občany ČR. Najdete tam témata např. k e-občance, portálu občana, umělé inteligenci aj.
Doporučujeme tedy, aby si tento kurz prošli opravdu všichni.