Světová organizace UNESCO každoročně vyhlašuje 23. duben Světovým dnem knihy a autorských práv. Tento den je určen oslavám knih a čtení a slaví se ve více než 100 zemích po celém světě.
Tento svátek by měli slavit všechny organizace a lidé, kteří věří, že podpora čtení a knih může lidem pozitivně změnit život.

A jak jsme tento svátek oslavili my?

V naší moderní knihovně, v tento den, zastupoval paní knihovnici samostatně pracRobotující stroj – robot. Počítačový robot eviduje vypůjčené knihy a časopisy, emailový robot posílá upomínky. Pracuje spolehlivě, rychle, bez chyb a bez řečí. Ale nebyl v knihovně sám. I robot 21. století má v knihovně své kamarády. Knihy a knižní postavičky, které nás pozorovaly, schovávaly se nejen v regálech, ale i pod nimi, pod sedačkami, pod stoly. Prostě všude na nás vykukovaly, ale my jsme na ně vyzráli, všechny jsme je poznali a mnoho legrace s nimi užili.

S krtkem jsme chytali rybičky, tajenku Pavouk křižákkřižáka vyluštili, jména nejznámějších českých princezen uhodli, pohádkové hrátky hráli, příběhy jsme si předčítali a knížky půjčovali.

pic01.jpg

pic02.jpg