Den pro dětskou knihu

V naší knihovně, se často setkáváme s předškolními dětmi, které neznají například knížku: Dášeňka, čili, život štěněte. Prvňáčkům a druhákům ze základních škol představíme autora této knihy, její ilustrace, fotografie a bude-li čas, přečteme z knihy úryvek.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již VII. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu. Termín je stanoven na 30. listopadu 2013.

Protože je termín vybraný na sobotu, kdy je naše knihovna uzavřená, ale i my bychom se rádi této akce zúčastnili, budeme ve dnech od 25. 11. do 29. 11. (na smluvených besedách) věnovat čas i dětským knihám.

U starších ročníků budeme volit knihu, která bude pro děti právě aktuální.
Také dětem představíme nové dětské knihy, které právě vyšly. Děti mohou porovnávat, v čem se knihy liší, například ilustracemi, velikostí, apod.

Dášeňka