Pobočka Loucká bude 20. 6. - 30. 6. 2017 uzavřena. Výpůjčky budou prodlouženy.

Pobočka Gagarinova bude 29. 6. - 10.7. 2017 uzavřena. Výpůjčky budou prodlouženy.

Nabídka besed

Městská knihovna Znojmo – pobočka knihovny - Loucká 21, 66902 Znojmo

Školní rok 2013/2014

Nová nabídka besed a jiných vzdělávacích akcí

Besedy pořádáme pro mateřské a základní školy. Navštívit nás mohou i jiné skupiny lidí a dětí, například maminky na mateřské dovolené, ale je nutné se předem domluvit s knihovníkem. Délka besedy je přibližně jedna vyučovací hodina. Po dohodě je možné spojit dvě besedy dohromady. Po besedě je možné vrátit vypůjčené knihy nebo se v knihovně nově zaregistrovat. Kapacita knihovny je maximálně 25 dětí. U většího počtu je potřeba informovat pracovníka předem. K besedám je možné využít počítače s internetem a černobílou tiskárnu.
Besedy pořádáme v ranních a dopoledních hodinách, vždy do 11:00 hodin.
Bude-li se chtít třída zdržet déle, prosíme, hlásit předem.
Oproti loňskému roku budeme letos nejdříve obsazovat termíny v ranních hodinách, tedy po 8 hodině ranní. Až po té, co budou plně obsazeny, budeme domlouvat besedy na 10:15.
Je možné se domluvit telefonicky, emailem nebo osobní návštěvou.
Zajímá-li vás jiné téma, je možné uspořádat besedu dle vaší představy (v rámci našich možností). Uvedené besedy jsou pouze informativní.
V případě nepříznivého počasí, (déšť, sníh, bláto) prosíme, aby si děti vzaly sebou školní přezůvky!!!

Kontaktní osoba -  Jana Žáková
Městská knihovna Znojmo – pobočka Loucká 21, 669 02 Znojmo
Telefon: 723 319 011, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Témata besed 2013/2014
1.  První návštěva knihovny - seznámení (vhodné pro MŠ, pro prvňáčky)
2.  Bajky (čeští: J. Lada, J. Žáček, cizí: Ezop, Fontaine)
3.  Pověsti (české, znojemské, pražské, moravské)
4.  Mýty, báje, legendy
5.  Rozdíly mezi bajkou, bájí a pověstí
6.  Večerníčky a kreslené postavičky
7.  Básničky (čeští autoři)
8.  Popletené pohádky, popletené básničky a moderní pohádky
9.  Ilustrátoři knížek pro děti
10.   Pohádky (české, cizí, klasické, moderní, obrázkové)
11.   Fantastická literatura
12.   Astrid Lindgrenová
13.   Vynález písma a vznik knihtisku
14.   Dinosauři a pravěk
15.   Dobrodružná literatura (česká, cizí)
16.   Jarní tradice (Masopust-Velikonoce-pálení čarodějnic)
17.   Zimní tradice (Mikuláš–Vánoce-Tři králové)
18.   Hádanky
19.   Rytíři, jejich výpravy a bitvy
20.   Cestovatelé, mořeplavci a objevitelé
21.   Detektivní žánry pro děti
22.   Ptáci
23.   Den Země (povídání o planetě Zemi, o přírodě, o přírodních katastrofách a znečišťování planety)
24.   Zvířátka ze statku, z lesa, ze ZOO, domácí mazlíčci
25.   Dávné civilizace – Egypt, Čína, Indie, Řím, Řecko
26.   Zuzana Francková – příběhy o dětech, zvířatech a příběhy o prázdninách
27.   Superhrdina – mediální výchova
28.   Reklama – mediální výchova
29.   Deníky malého poseroutky – Jeff Kinney (deníky jsou mezi dětmi neustále v oběhu, proto prosíme, domlouvat termín besedy s předstihem, v případě velkého zájmu o deníky, se může stát, že budeme muset besedu odložit
30.   Téma besedy určujete Vy!