Nová nabídka besed a jiných vzdělávacích akcí - pobočka Loucká

Městská knihovna Znojmo – pobočka knihovny - Loucká 21, 66902 Znojmo

Školní rok 2012/2013

Nová nabídka besed a jiných vzdělávacích akcí

Besedy pořádáme pro mateřské, základní a speciální školy. Navštívit nás mohou i jiné skupiny lidí a dětí, například maminky na mateřské, ale je nutné se předem domluvit.

Délka besedy je přibližně 30-60 minut. Po dohodě s knihovníkem je možné spojit dvě besedy dohromady. Po besedě je možné vrátit vypůjčené knihy nebo se v knihovně nově zaregistrovat. Kapacita knihovny je maximálně 25 dětí. U většího počtu je potřeba informovat pracovníka předem. K besedám je možné využít počítače s internetem a tiskárnu.
Besedy pořádáme v ranních a dopoledních hodinách.
Potom je zahájen provoz knihovny pro veřejnost. Žádáme Vás, abyste dodržovali čas smluvených besed, max. čas zpoždění bude tolerován do 15 minut. Poté není zajištěno, že se vám bude pracovník knihovny moci věnovat.

Je možné se domluvit telefonicky, emailem nebo osobní návštěvou.
Zajímá-li vás jiné téma, je možné uspořádat besedu dle vaší představy (v rámci našich možností). Uvedené besedy jsou pouze informativní.

Starším občanům pomůžeme se základy ovládání počítače a internetu.
Snažíme se vyjít vstříc každému návštěvníkovi.

V případě nepříznivého počasí (déšť, sníh, bláto) prosíme, aby si děti vzaly sebou školní přezůvky!!!

Knihovnu navštěvuje více tříd po sobě, není tedy možné mezi jednotlivými besedami podlahu vytřít a vysušit.

Kontaktní osoba -  Jana Žáková
Městská knihovna Znojmo – pobočka Loucká 21, 669 02 Znojmo
Telefon: 723 319 011, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Témata besed:
  1. Seznámení s knihovnou – první návštěva knihovny (vhodné pro MŠ)
  2. Bajky (čeští: J. Lada, J. Žáček, cizí: Ezop, Fontaine)
  3. Pověsti (české, znojemské, pražské)
  4. Mýty, báje, legendy
  5. Večerníčky a kreslené postavičky
  6. Popletené pohádky, popletené básničky a moderní pohádky
  7. Ilustrátoři knížek pro děti (Zmatlíková, Pilař, Born, Smetana, Miler)
  8. Čeští spisovatelé knížek pro děti (Čapek, Čtvrtek, Petiška, Říha, Lada)
  9. Fantastická literatura
  10. Astrid Lindgrenová
  11. České a cizí pohádky
  12. Strašidla a pověsti o strašidlech a jiných skřítcích
  13. Vynález písma a vznik knihtisku
  14. Dinosauři a pravěk
  15. Česká dobrodružná literatura (Steklač, Foglar)
  16. Cizí dobrodružná literatura, Sci-fi (J. G. Verne)
  17. Tradice (Velikonoce, Vánoce)
  18. Hádanky
  19. Čtyřlístek – časopis, který čtou děti i dospělí
  20. Rytíři a jejich výpravy
  21. Cestopisy, mořeplavci a objevitelé
  22.  Zvířátka z lesa, ze statku, ze ZOO v příběhu a v pohádce
  23. Detektivní žánry pro děti
  24. Harry Potter
  25. Dávné civilizace – Egypt, Čína, Indie, Řím, Řecko
  26. Stroje, které změnily náš život
  27.  Co čtu - děti si přinesou vlastní knihu a představí knihu ostatním: jak se kniha jmenuje, kdo ji napsal, co se jim na knize líbilo. Předem si doma vyberou úryvek, který ostatním přečtou. K dětem se může s vlastní knihou z dětství připojit i učitel a knihovník.
  28. Superhrdina – mediální výchova
  29. Reklama – mediální výchova
  30. Téma besedy určujete Vy!
Besedy jsou pouze informativní. Témata je možné jakkoliv pozměnit.