Oddělení pro dospělé: 8.30-17.30
Pobočka Gagarinova: Zavřeno
Pobočka Loucká: 8:00-12:00
Pobočka Načeratice: Zavřeno

Pobočka Gagarinova bude 21. 8. - 25. 8. 2017 uzavřena. Výpůjčky budou prodlouženy.

Nabídka pro prvňáčky - pobočka Loucká

Ve školním roce 2012/2013 je možné v knihovně uspořádat akci s názvem:
Pasování prvňáčků.“

Je nutné, aby každá třída měla během školního roku splněných 5 besed.

Doporučujeme:
  1. První návštěva knihovny
  2. Večerníčky a kreslené postavičky
  3. Ilustrátoři dětských knih
  4. Tradice (Vánoce, Velikonoce)
  5. Pasování prvňáčků
Během prvních čtyř návštěv v knihovně se děti postupně seznamují s knihami, autory knih, ilustrátory a jinými zajímavostmi.

Pátá beseda je rozdělená na dvě části.
V první části si s dětmi zopakujeme, co jsme se dozvěděli během celého roku.
V druhé části děti ukáží, jak už umí číst (děti přečtou 2 řádky).
Ostatní děti, aby se nenudily, si budou mezitím vyrábět papírové čepice, kouzelné hůlky, vytvářet titulní stránky knih, vystřihovat záložky a lepit obrázky.

Až se všechny děti vystřídají ve čtení, budou prvňáčci odměněni diplomem čtenáře a svojí první čtenářskou legitimací s předplatným na jeden rok zdarma.

Poslední besedu je nutné zamluvit měsíc předem.
Také je nezbytné, aby si učitelé nezapomenuli vyzvednout přihlášky, které musí vyplnit a podepsat dětem rodiče. (Při objednávání páté besedy, je nutné mít již přihlášky od všech dětí řádně vyplněné a odevzdané v knihovně, aby měl pracovník knihovny dostatek času na zapsání všech čtenářů a vystavení karet s jejich jménem a příjmením).
Pozor: objednává-li se celá třída, je nutné mít přihlášku od všech žáků, jinak nebude možné tuto akci uspořádat. Bylo by nespravedlivé vůči ostatním, když by obdržel čtenářský průkaz pouze někdo.
Pasování probíhá po třídách (jedna třída cca 45-60 minut).

Tuto akci pořádáme pouze v měsících duben a květen !