Dětská knihovna není jen pro děti

Dětská knihovna není jen pro dětiMinulý týden jsme navštívili Městskou knihovnu ve Znojmě. Zamířili jsme tam, kde jsme nebyly spoustu let - do dětského oddělení. Ochotně se nás ujala paní Drahomíra Stehlíková, která se stala na dvě hodiny naší průvodkyní. Hned jsme začaly pátrat po knížkách svého dětství. Možná se ptáte, proč jsme do dětského oddělení přišly my, studentky ze 2. ročníku střední školy? Protože studujeme obor Předškolní a mimoškolní pedagogika na GPOA ZNOJMO. Za pár let budeme stát před dětmi jako učitelky v mateřských školách, nebo ve družinách a knihy a časopisy budeme potřebovat pro svoji práci. Byly jsme uchváceny množstvím krásných knih a časopisů. Probíraly jsme se množstvím krásně ilustrovaných knížek a přemýšlely jsme, jak bychom využily časopisy, encyklopedie, pohádky, příběhy o dětech. Ani jsme netušily, že jen pár kroků od naší školy se ve členitém podkroví nachází takové bohatství. Příští rok budeme chodit na pravidelnou praxi do školky, víme, kde můžeme hledat inspiraci pro práci s dětmi.

Kristýna Stejskalová, Lenka Moravcová, P2.A, GPOA ZNOJMO

Dětská knihovna není jen pro děti  Dětská knihovna není jen pro děti